May oyi tugamoqda, lekin xafa bo‘lishga hojat yo‘q. Oldinda bizni jonli jaz, og‘riq va yorug‘lik teatri, VHSdagi horrorlar, sabanto'y, k-pop bayrami va lotincha kayfiyatdagi kechalar kutmoqda.
23-may. Juma
"I love you, but..." spektakli Shahar aholisi o‘zlariga, boshqalarga, ota-onalariga, vatanga bo‘lgan muhabbatlarini ovoz chiqarib aytish uchun sahnaga chiqishadi. Hujjatli teatr, unda aktyorlar yo‘q, faqat haqiqiy hikoyalar va haqiqiy his-tuyg‘ular bor. (Ogohlantirish: spektaklda jinsiy zo‘ravonlik sahnalari mavjud). Vivaldi konserti Vivaldi, Pyatsola va Maks Rixterning torli orkestr ijrosidagi "Yil fasllari" — klassika zamonaviylik bilan uchrashadigan va ichki filmingiz uchun saundtrekka aylanadigan oqshom.
Дворец искусств «Туркистон»
170 000 so'mdan boshlanadi
22-may. Payshanba
"Fortepianodagi ayol uchun solo" spektakli Marlen Ditrix o‘zining so‘nggi konsertini repetitsiya qilmoqda — sevgi, urush, sahna va yolg‘izlikni eslamoqda. Afsonaviy ayol haqidagi kamera spektakli, unda har bir qo‘shiq kundalikdagi sahifa kabi his qilinadi. Jaz kechasi Ko‘zingizni yuming — siz allaqachon eski Nyu-Yorkdasiz. Sound Travel kaverlari xuddi jazz hali ham bal maydonini boshqarayotgandek jaranglaydi: xira chiroqlar va saksofon. «Filarmoniya shou» konserti Rayhon, Benom, King Macarella va boshqa yulduzlar bir sahnada — bu pleylist emas, bu jonli xit-parad. Humo Arena pop-gravitatsiya markaziga aylanadigan bir oqshom.
Humo arena
60 000 so'mdan boshlanadi
24-may. Shanba
"Yorug'lik izlab" art-mediatsiyasi Rassom Muhammaddiyor Mo‘minov sizni o‘z ko‘rgazmasi orqali — soyalardan yorug‘likka olib chiqadi. Bu ekskursiya emas, balki to‘satdan gapira boshlaydigan rasmlar bilan suhbatdir. «Qo'ng'iroq» filmi namoyishi Eski videokasseta, dahshatli qo‘ng‘iroq va o‘limdan yetti kun oldin — Xideo Nakataning "Qo‘ng‘iroq" filmi hali ham odamni qo‘rqitadi. Ruhiyatingiz kino tarixidagi eng qo‘rqinchli telefon bilan uchrashuvga dosh bera oladimi?
25-may. Yakshanba
Black Swan konserti Asosiy sahna — BLACKSWAN ortida, sening ortingda esa — raqs maydoni. Kun bo‘yi doramadek: koreys taomlari, fanzonalar, kaver-dens jangi va "saranxe!" deb qichqirgingiz keladigan muhit, hatto pitssa ham bor. Sabanto'y-2025 Yarmarka, qo‘shiqlar, kurash — Sabanto'y yana shaharda! An’anaviy tatar-boshqird bayrami bog‘ni xalq o‘yinlari, tanlovlar va haqiqiy yoz kayfiyati bilan shovqinli festivalga aylantiradi. «Qofiyani unutdik» kvartirnigi Pop, bossa-nova, lotin ritmlari va gitaralar eski mahalla shovqini ostida — Human House’da yoz qo‘shiq va raqslar bilan kutib olinadi. Toshkentdan chiqmasdan plyaj ziyofatining kayfiyatini his qilish mumkin bo‘lgan oqshom.
Human house
70 000 so'm
27-may. Seshanba
«Ertaga» spektakli Kelajak haqida o'ylash, qo‘rquv, xo‘rlanish va umid haqidagi spektakl bo‘lib, unda Gogolning "Shinel" asari Ashot Daniyelyan musiqasi ostida jonlanadi va xavotir bosh qahramonga aylanadi. Late Night Keys Kechki yorug‘lik ostidagi jonli fortepiano — so‘zsiz musiqani va shovqinsiz kundalik ishlarni sevadiganlar uchun tadbir.