Dastur birlamchi va ikkilamchi manbalarga asoslangan ilmiy insholarni yaratishga yordam beradi, shuningdek, mualliflarga mentorlik, netvorking va nashr imkoniyatlarini taqdim etadi.
Ushbu mustaqil tadqiqot stipendiyasi yangi yoki davom etayotgan tadqiqotni ishlab chiqish uchun murabbiylik va yo‘l-yo‘riq ko‘rsatish orqali qo‘llab-quvvatlash uchun joy va vaqt ajratadi. Mustaqil tadqiqot ishlaridan tashqari, dastur stipendiya oluvchilarni Mayamining boy madaniy xilma-xilligini o‘rganishga va kuzda qarorgoh paytida shaharning ijodiy jamoalari bilan mustahkam aloqalarni o‘rnatishga undaydi.
Ishtirok etish narxi: $10
Kerakli hujjatlar: To‘ldirilgan ariza, loyiha tavsifi, ish namunalari, portfolio, tarjimai hol
Oxirgi muddati: 2025-yil 30-iyun
Stipendiya sentyabrdan dekabrgacha masofaviy tarzda o‘tkaziladi va sentyabr oyining oxiri va 2025-yil oktyabr oyining birinchi haftasida Mayami (Florida shtati) dagi The Betsy mehmonxonasida 15 kunlik yashashni o‘z ichiga oladi. Dastur doirasida mualliflarga $2000 miqdorida stipendiya va ularning qiziqishlariga mos keladigan murabbiylik taqdim etiladi. Mayamigacha borish va qaytish uchun aviachiptalar ham to‘lanadi.