An’analarga asoslangan, ammo tajribalar va fanlararo yondashuvga ochiq bo‘lgan dastur materiallarni o‘rganish, madaniy hikoya qilish va badiiy innovatsiyalar uchun platforma taklif etadi.
Ishtirokchilar hunarmand ustalar bilan hamkorlikda ishlab, amaliy tajriba orttiradilar va avlodlar donoligi hamda zamonaviy ijodiy amaliyot o‘rtasidagi muloqotga hissa qo‘shadigan birgalikdagi ijodda ishtirok etadilar.
Qarorgoh butun yil davomida ishlaydi.
Ishtirok etish narxi: Bepul
Kerakli hujjatlar: To‘ldirilgan shakl, portfolio, motivatsion xat, CV
Oxirgi muddati: 2025-yil 31-avgust
Jresidency studiyaga kirish, yashash va Jaypurdagi kampusda kunlik ovqatlanishni ta’minlaydi. Agar loyihangiz tadqiqot yoki Rajastxanning qishloq joylariga sayohat qilishni talab qilsa, ular loyihangiz maqsadiga qarab logistika yordamini taqdim etadilar.
Jaypurga borish va qaytish uchun yo‘l haqi ishtirokchi tomonidan to‘lanadi. Biroq, agar sizga yordam kerak bo‘lsa, jresidency@jaipurrugs.com manziliga yozishingiz mumkin — so‘rovingiz komissiya tomonidan ko‘rib chiqiladi.