Toshkent zamonaviy san’at markazi (CCAT) 2025-yil 1-noyabrdan 30-noyabrgacha bo‘lib o‘tadigan san’at rezidensiyasiga ishtirokchilarni qabul qilishni e’lon qildi.
Bu mavsumda dastur faqat O‘zbekistonda yashovchi rassomlarga mo‘ljallangan. Rezidensiya ijodiy sho‘ng‘ish, g‘oyalar almashish va kasbiy aloqalar uchun joy taklif etadi.
Ishtirokchilarga Namuna va Xast-Imom tarixiy hududlarida ustaxonalar, turar joy va ilhomlantiruvchi muhit taqdim etiladi. Loyiha eksperiment, tadqiqot va yangi badiiy yo‘nalishlarni rivojlantirish imkoniyatlarini izlayotgan rassomlarni qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan.