Bu safar jamoa yangi formatni ishga tushirmoqda: tanlov natijalariga ko‘ra, besh nafar rassom ishga taklif qilinadi va ular kolleksiya hammualliflariga aylanadi — eskizlar va sinov nashrlarini ishlab chiqishdan tortib, mahsulotni festivalga tayyorlashning yakuniy bosqichigacha.
Tashkilotchilar ta’kidlaganidek, format bir nechta maqsadlarni ko‘zlaydi. Bir tomondan, u merch ishlab chiqarish jarayonini barqaror va tizimli qilish imkonini beradi. Boshqa tomondan esa, ishtirokchilarga o‘zlarini yangi yo‘nalishda namoyon etish, o‘z g‘oyalarini amalga oshirish va o‘z mehnatining natijasini amalda ko‘rish imkoniyatini ochadi.
Muhim tarkibiy qism sifatida tajriba almashinuvi ham bo‘ladi: jamoa umid qiladiki, birgalikdagi ish nafaqat foydali ko‘nikmalar, balki ijodiy hamkorlik ham olib keladi, yakuniy kolleksiya esa festivalning esda qolarli elementi bo‘ladi.