Hafta ko'rish madaniyati klubidan boshlanib, Meros Gallery'dagi Garage Sale bilan yakunlanadi. Shanba kuni bir vaqtning o'zida: savdo markazi qavatlarida Mallathon, bolalar uchun monotipiya bo'yicha master-klass, Navruz'da jonli musiqa jo'rligida yarmarkа va CTRL+ART ko'rgazmasida Kandinsky Art Club'dan art-mediatsiya. Yakshanba kuni — moda namoyishlari va trendlar haqida munozara bilan TFT EXPO, moda tarixi bo'yicha ma'ruza, Mone haqida art-brunch va Kozlovskiy bilan Lirnikning stand-ap chiqishi. Kechqurunlari — Tashkent City bog'ida Nova Circus sirk shou. Xullas, ketdik!
Ko'rish madaniyati klubi
Vizual did va estetik sezgirlikni rivojlantirmoqchi bo'lganlar uchun oylik klub. Ishtirokchilar kitoblarni varaqlab chiqadi, reklama kampaniyalari va kino sahnalarini tahlil qiladi, mudbord (vizual kollaj)lar bilan ishlaydi hamda tafsilotlar, ma'nolar va kontekstlarni o'qishni o'rganadi. Klubni Polimoda magistri, vizual tadqiqotchi va stilist Kamilla Ahmad boshqaradi. 16+. Ro'yxatdan o'tish shart.
Nadezhda Kashina ko'rgazmasi
O'zbekistonning xalq rassomi Nadezhda Kashinaning «Merosimiz» turkumi doirasidagi yubiley ko'rgazmasi. Kashina — milliy tasviriy san'at tarixida o'ziga xos o'rin egallagan, ijodi bir necha o'n yillarni qamrab olgan ko'zga ko'ringan muallifdir.
O'zbekiston Badiiy akademiyasi
Sodiq Azimov ko'chasi, 35
Stand-up konsert: Anton Lirnik va Nikolay Kozlovskiy
Anton Lirnik — «Chexov nomidagi Duet» a'zosi, «Kulgi ligasi» treneri, ssenariynavis va musiqachi. Nikolay Kozlovskiy munosabatlar komediya terapiyasi bo'yicha ixtisoslashgan. Bir kechada yumor san'atiga ikki xil yondashuv. Chiptalarni telegram orqali sotib olish mumkin: @sahnastandup_bot, yoki telefon raqami orqali: +998 95 545-03-03
150 000 so'mdan
Mallathon yugurish musobaqasi
Savdo markazining qavatlarida 5 kilometrlik yugurish — shahar marafonining g'ayrioddiy formati. Marshrut savdo markazi ichidan o'tadi. @befit_sky orqali oldindan ro'yxatdan o'tish shart.
Tashkent City Mall
Botir Zokirov ko'chasi, 7
«Izlar va naqshlar» mahorat darsi
Monotipiya texnikasida bolalar uchun mahorat darsi: ishtirokchilar bo'yoq izlari yordamida tasvirlar yaratadi. Tasodifiy dog'lar va teksturalar rang bilan tajriba o'tkazishning boshlang'ich nuqtasiga aylanadi. Ro'yxatdan o'tish shart.
Ayollar uchun art-relaks «Yapon uslubidagi xira siluetlar»
Yapon texnikasida akvarelda rasm chizish bo'yicha mahorat darsi: ishtirokchilar xira siluetlar orqali asar yaratadi. Oldindan ro'yxatdan o'tish shart. Ma'lumot uchun telefon raqami: +998 99 848-10-65
150 000 so'm
Art Gallery Milliy yarmarkasi
Jonli milliy cholg'u musiqasi va rassomlar bilan bevosita muloqot ostida mualliflik ishlari va rasmlar yarmarkasi. Soat 18:00 dan — jonli musiqa, 18:45 dan — erkin tomosha va fotosessiyalar.
Navruz etnoparkı
Labzak ko'chasi, 12/1
TFT EXPO 2026 — Moda va to'qimachilik sohasidagi 9-xalqaro ko'rgazma
Uch kunlik moda ko'rgazmalari, ma'ruzalar va munozaralar. Brendlar orasida — Alpiro, Balizza, Dishe, Moda Sultan, Darkmen va boshqalar. Fashion-media roli, Plus Size va bodipozitiv mavzularida ma'ruzalar. 20 iyul — Axror Abduraxmonov, Gala Sapaeva va boshqalar ishtirokida «Bugun trendlarni kim shakllantiradi?» mavzusida panel munozarasi. Kirish tftexpo.com saytida oldindan ro'yxatdan o'tish orqali amalga oshiriladi.
CAEx Uzbekistan
Milliy bog' ko'chasi, 1
«Moda tarixi: ildizlardan zamonaviylikka» mavzusidagi ma'ruza
Hafiz Xonning qadim zamonlardan bugungi kungacha modaning qanday o'zgarib kelgani haqidagi ma'ruzasi: qaysi voqealar, urushlar, texnologiyalar va madaniy o'zgarishlar har bir davrda odamlar kiyadigan kiyimlarni belgilab bergan. Oldindan ro'yxatdan o'tish talab etiladi.
«Klod Mone: lahzadan bahramand bo'lish san'ati» art-branchi
K. Andronova bilan Klod Mone va impressionizm haqida kameral uchrashuvda rassom yorug'lik, rang va lahzani ko'rishni qanday o'rgangani haqida gap boradi.