Bu hafta sham yorug'ida suv ustida Einaudini tinglash, "Onegin" finalini muhokama qilish, Temurning nabirasi urushlarni nima uchun yulduzlarga almashtirganini bilish va yosh rassomlar ko'rgazmasini u yopilmasdan turib tomosha qilish mumkin. 31 iyul — 6 avgust voqealarining to'liq tahlili faqat bizda. O'tkazib yubormang!
Yoshlar ko'rgazmasi CTRL+ART
Yosh rassomlarning zamonaviy global o'zgarishlar haqidagi vizual tadqiqoti. Ko'rgazmaning so'nggi kunlari.
«9 Muz»ada «Modilyani» kinofilmini tomosha qilish kechasi
Rassom Amedeo Modilyani haqidagi biografik dramaning tor doiradagi namoyishi: 1919 yilgi Parij, Monparnas, Jeanna Ebyuternga bo'lgan muhabbat va Pikasso bilan raqobat. Daho bo'lishning narxi, tan olinish yo'lini izlash va insoniy tuyg'ularning kuchi haqidagi hikoya. Namoyishdan so'ng — film, Modilyani hayoti va XX asr boshidagi san'at muhokamasi. @9muses_artclub orqali ro'yxatdan o'tish talab etiladi.
«9 Muz»a san'at maydoni
Muqanna ko'chasi tупиги, 18
Na Shevchenko stend-up kechasi
StandUp UZ jamoasidan stend-ap: Alyona Sergeyeva, Anton Anisimov va Vladimir Tereхov hayotiy kuzatishlar haqidagi klassik monologlar bilan sahnaga chiqadi. Kecha boshlovchisi — Kolya Karakadayev. Tadbir manzili - shahar markazidagi asosiy gastronomik ko'chada joylashgan maydon.
Na Shevchenko Gastrobar
Taras Shevchenko ko'chasi, 42
30 000 so'mdan
«Chlen partii» guruhining konserti
Guruhning kengaytirilgan tarkibdagi mualliflik dasturi: pank-rok va ukulele yarim akustik ohangda kutilmagan, ammo o'ziga xos uyg'unlik. Joylar soni cheklangan. @misanthropic_toad orqali ro'yxatdan o'tish talab etiladi.
«Drugiye Zveri» teatri
Olmachi 1-o'tish yo'li, 37
tomoshabin xohishiga ko'ra ixtiyoriy to'lov
Nova Circus — teatr-sirk shou dasturi
Akrobatlar, jonglyorlar, ko‘zboylog‘ichlar va masxarabozlar ochiq osmon ostida tomosha ko'rsatadi. Har bir namoyish feyer-shou bilan yakunlanadi. Butun yoz davomida har kechada ikki seans.
Bunyodkor shox ko'chasi
Kandinsky Art Clubdan «3 soatda falsafa tarixi» intensivi
Kandinsky Art Clubdan uch soatlik intensiv falsafa tarixidagi asosiy g'oyalar, nomlar va yo'nalishlar haqida akademik yuklamasiz, tushunarli tilda olib boriladi. Antik davrdan zamonaviylikkacha: turli davrlarda qanday fikr yuritilgani va bugungi kunda bu nima uchun muhimligi tahlil qilinadi. Narxga tarqatma materiallar va suv kiradi.
TuT workspace
Hamid Olimjon mavzesi
Suv o'rtasidagi oppoq ixcham chodir, yuzlab shamlar, bastakorlar tasavvuridagidek mayin musiqa — «22 navo» dasturi: «Interstellar», «Titanik», «Shindler ro'yxati»dan masiqalar, Pyatsollaning Oblivion asari, Shopenning «Noktyurn»i, Vivaldining «Yoz»i hamda «Choliqushi» va «Qo‘ng‘irbosh» filmlaridan saundtreklar yangraydi.
«Muhabbat oroli»
Z. M. Bobur nomidagi Markaziy ekobog', Hamid Olimjon ko'chasi va O'zbekiston Ovozi ko'chasi kesishmasi
Andakulova Galleryda «Z avlodi» ko'rgazmasi
Bir guruh yoshlar ko'rgazmasi: badiiy institutlar bitiruvchilari va professional yo'lning boshida turgan mualliflar. Ijodiy tajriba va shaxsiy ohang — zamonaviy o'zbek san'atining maydoni sifatida namoyon bo'ladi. Har bir asar — debyut yoki karyeraning dastlabki bosqichi.
Botir Zokirov ko'chasi, 7, 1-qavat
Next Market yarmarkasi
Mahalliy brendlar va hunarmandlar yarmarkasi: zargarlik buyumlari va aksessuarlar, qo'lda ishlangan buyumlar, shamlar va uy bezaklari, milliy suvenir buyumlari, tabiiy kosmetika, shirinliklar va sovg'alar — barchasi bevosita mualliflardan.
Next Mall savdo-ko'ngil ochar markazi
Candle Fire konsert: Einaudi
Italiyalik neoklassik bastkor Ludovico Eynaudining musiqasiga bag'ishlangan shamlar yoqilgan kecha — uning kuylarini butun dunyo biladi. Oq chodir markazida — royal, atrofida yuzlab yonayotgan shamlar ochiq osmon ostida. Jonli ijro tanish kuylarni zal muhitida — yozuvsiz va masofasiz — qaytadan his etish imkonini beradi.
Z. M. Bobur nomidagi Markaziy ekobog'
«Buyuk geografik kashfiyotlar» ilmiy dasturi
5 yoshdan 14 yoshgacha bo'lgan bolalar uchun buyuk dengizchilar davriga bag'ishlangan bolalar ilmiy dasturi. Kun davomida beshta seans — qulay vaqtni tanlash mumkin. @planetaznaniyuz orqali oldindan ro'yxatdan o'tish talab etiladi.
«Globus» bolalar ilmiy markazi
170 000 so'm (bir oiladan bir nechta bola uchun 160 000 so'm)
«Iordaniyadan O'zbekistonga muhabbat ila» fotoko'rgazmasi
Iordaniyalik fotosuratchi Abdulrahmon Valid Savalhining shaxsiy fotoko'rgazmasi — bu mamlakatni o'z uyi deb tanlagan insonning ko'zi bilan O'zbekiston madaniyati, odamlari va go'zalligiga mualliflik niqohi.
Ikuo Hirayama madaniyat karvonsaroyi
«Kontseptualizm: zamonaviy san'atni qanday tushunish kerak» ma'ruzasi
Konseptual san'at haqida ma'ruza: rasmlarga o'xshamaydigan ob'ektlar ortida nima yotadi va bu baribir nima uchun san'at hisoblanadi. San'at asari nima bo'lishi mumkinligi haqidagi tasavvurni o'zgartirgan asosiy nomlar va asarlarning tahlili.
Ivliyev ko'chasi, 43
NE PROSTO CARTOONS shou dasturi
Vizual shou bilan birga mashhur multfilmlar saundtreklarining orkestr konserti. Bolalikdan hammaga tanish musiqa — «Qirol sher», «Sohibjamol va Maxluq», «Muzlik davri» va boshqalar — katta ekrandagi video qator jo'rligida jonli ijroda taqdim etiladi.
«Turkiston» san'at saroyi
Alisher Navoiy ko'chasi, 2
190 000 dan 850 000 so'mgacha
«Raqamli she'riyat» kursi
Raqamli vizual-she'riy kompozitsiyalar yaratish uchun matn, grafika va tipografiyani birlashtirgan 12–14 yoshli o'smirlar uchun mo'ljallangan amaliy kurs. Haftada ikki marta 90 daqiqadan 7 dars. Kurs yakunida shaxsiy mualliflik mini-jurnalini chop etish. Kurator — Aksiniya Leontyeva (CIRCUIT). acdflibrary.uz saytida ro'yxatdan o'tish talab etiladi.
Mirzo Ulug'bek haqida ma'ruza
Amir Temurning nabirasi — hukmdor va buyuk astronom Mirzo Ulug'bek haqida ma'ruza. Ulkan imperiya vorisi urushlardan ko'ra astronomiyaga qanday qilib ko'proq qiziqib qoldi. Samarqand rasadxonasi ulkan yer osti sekstanti bilan qanday ishlagan. Ulug'bekning yulduz katalogida nima bor edi va uning halokati ortidan rasadxona nima sababdan bir necha asrga yo'qolib ketdi.
60 000 so'mdan
Kandinsky Art Clubidan «НЕ книжный клуб» («KITOB klubi emas»)
Kandinsky Art Clubida «Evgeniy Onegin»ning yakuniy boblarini tahlil qilish: birgalikda o'qish, yashirin ma'nolar, yaratilish tarixi va davr konteksti. Romanning asosiy mavzulari — tanlov, vaqt, muhabbat va qahramonlar xatti-harakatlari. Format ochiq: oldingi uchrashuvlarni o'tkazib yuborgan bo'lsangiz ham kelishingiz mumkin — boshlovchi har darsning boshida o'tgan boblarni qisqacha eslatib o'tadi.