Aprel kirib kelmoqda yorqin ranglarda: balet va vintajdan tortib she’riyat kechalari va jazzgacha. Siz uchun taqvimga kiritishga arziydigan 10 ta tadbirni to‘pladik.
"Aka-uka Karamazovlar" baleti
Eyfman Dostoyevskiy asarini plastik dramaga aylantiradi, unda tana his-tuyg‘ularni so‘z kabi ifoda etadi. Rahmaninov, Vagner va Musorgskiylarning musiqasi ostida ehtiros, aybdorlik hamda najot mavzulari jaranglab, spektaklning hissiy ta’sirini kuchaytiradi. Kirish: 100 000 so‘mdan boshlanadi
ГАБТ имени Алишера Навои
"San’atdagi o‘g‘irlik va talonchilik" mavzusidagi badiiy kechki ovqat
O‘g‘irlangan rasmlar nima uchun yanada qimmatlashadi, o‘g‘ri san’atdan qanday ilhomlanadi va aslida kim yirik o‘g‘irliklardan manfaatdor bo‘ladi - bularning barchasi "Kandinskiy" san’at klubida choy hamda kechki ovqat davomida muhokama qilinadi. Kirish: 210 000 so‘m
Ресторан Falafel
"Ranglar jilosi" ko‘rgazmasi
Quyosh nurlari, o‘zbek naqshlari va ichki olam unsurlarini uyg‘unlashtirgan rassom Hasan Teshaboyevning shaxsiy ko‘rgazmasi. Uning asarlari improvizatsiya va aniqlikning uyg‘unligi bo‘lib, kayfiyat va ramziylik orqali ko‘z bilan sayohat qilishga chorlaydi.
Ikuo Hirayama karvonsaroyi
Jaz ansamblining yakkaxon akustik konserti
SoundTravel Jazz Quartet jamoasi an’anaviy va zamonaviy jazz xitlaridan, shuningdek, mashhur xorijiy asarlardan iborat dasturni o‘z talqinlarida taqdim etadi. Kirish: 150 000 so‘m
BATHHOUSE musiqiy branchi
Bu yerda DJ’lar musiqasiga raqsga tushish, vintage ko‘ylak topish, ruhiy holat va iste’mol madaniyati haqidagi suhbatlarni tinglash, mazali taomlar yeyish va shaharning jonli hayotini his qilish mumkin.
"Moviy farishta" filmining namoyishi
Marlen Ditrix, kabare, qattiqqo‘l o‘qituvchi va fojia. Germaniyaning ilk ovozli filmlaridan biri bo‘lib, hanuz tomoshabinlarni hayratga soladi. Ehtiros, nazorat va tanazzul haqidagi hikoya buyuk kinoga xos aniqlik bilan tasvirlangan. Film nemis tilida rus subtitrlar bilan namoyish etiladi. Kirish: 50 000 so‘m
"Rangtasvirni qanday ko‘rish kerak" mavzusidagi ma’ruza va intensiv
Ushbu ma’ruza rangtasvir tilini tushunishni va birinchi qarashda ko‘ringanidan ko‘proq narsani ilg‘ashni o‘rganmoqchi bo‘lganlar uchun. Kichik guruh, jonli muloqot va amaliy mashg‘ulot: muhit xuddi rassom ustaxonasidagidek bo‘ladi, lekin qo‘llarda bo‘yoq bo‘lmaydi. Kirish: 250 000 so‘m
"Kandinskiy" san’at klubi
Networking Club: Speak for Life
Xalqaro notiq idrok etishning madaniy modellari haqida so‘zlab beradi, ishtirokchilar esa o‘z shaxsiy tajribalarini baham ko‘radilar. Format - samimiy va uyushqoq, to‘lov - "o‘zingiz lozim topganingizcha" tamoyili asosida.
Eco Cafe
istalgan miqdordagi donat
"Katta shahardagi rassom" ko‘rgazmasi
Bu ko‘rgazmalar turkumi bo‘lib, ularning maqsadi san’atni odamlar uchun kundalik muhitlarda namoyish etishdir. Galereya va muzeylar o‘rniga rasmlar odamlar har kuni vaqt o‘tkazadigan joylarga: restoranlar, ofislar, shifoxonalar, banklar va boshqa kutilmagan joylarga joylashtiriladi.
B&B Coffee House
Ma’ruza: Iv Sen-Loran ayollarni qanday qilib smoking uslubida kiyintirdi
Bir narsaning o‘yin qoidalarini qanday o‘zgartirishi haqidagi hikoya. Smoking ozodlik va kuch ramziga aylandi - ushbu ma’ruzada moda qanday qilib norozilik shakliga aylanganini bilib olasiz. Kirish: 150 000 so‘m