Keyingi 7 kun shaharda - Urgant konserti, kvartirniklar, ko‘rgazmalar, texno-to‘y va konservatoriyada klassika. Bahor avjiga chiqadigan palla.
Xalqaro tasviriy va amaliy san’at festivali
Festival ko‘rgazmalar, mahorat darslari, liboslar namoyishi va O‘zbekiston, turkiy dunyo mamlakatlari, Koreya, Rossiya va Turkiya rassomlari bilan uchrashuvlarni o‘z ichiga oladi. Diqqat markazida – yashil iqtisodiyot, an’analar davomiyligi va xalqaro hamkorlik mavzulari.
Toshkent shahri va viloyatlar
Frensis Pulenk: Men va do‘stlarim
Fransuz maestrosining fortepiano duetlari dasturi nozik, nafis, badiiy dialogga to‘la. 55 000 so‘m
“Senga topshirilmoqda qanotlar” she’riyat kechasi
Kseniya Zubareva har bir ishtirokchiga ichki savoliga shaxsiy she’riy javob topishda ko‘maklashadi. Otkritka-tumorlar va iliq muhit bilan o‘tkaziladigan she’riy kecha-marosimi.
Vasya Oblomov. OBLOMOV – 13 YIL
Vasya hamma narsani kuylaydi: kinoyali xitlardan tortib, tashvishli hozirgi kun haqidagi yangi qo‘shiqlargacha. Jonli musiqa, taniqli lirika va siyosiy satira. 400 000 so‘m
“Qofiyani unutdik” nomli akustik kvartirnik
Havaskor musiqachilar va professionallar sevimli film va multfilmlarning saundtreklariga kaver ijro etishadi. Gitara, klavishlar, shinamlik va birgalikda qo‘shiq aytish bilan o‘tadigan ajoyib kecha. 60 000 so‘m
Jak Offenbaxning “Gofman ertaklari” operasi
Stefano Podaning Offenbax musiqasiga yozgan postanovkasi Gofmanning fantaziyalari va fojialarini jonlantiradi. Mamlakatning bosh teatrida sehrgarlik, ramziylik va mohir ssenografiya. 100 000 so‘mdan 1 000 000 so‘mgacha
Alisher Navoiy nomidagi DATU
MakSim konserti
Bahorning eng kutilgan konsertlaridan biri. 300 000 so‘mdan 1 300 000 so‘mgacha
POP & Roots ko‘rgazmasining ochilishi
Ildizlar va zamonaviy vizual kodlar haqida yangi ko‘rgazma.
Nukus89
TO’Y Sublimation
Madaniy hodisa sifatida to‘y mavzusida DJ to‘plamlari, vokal va vizual ijrodan iborat eksperimental shou. Texno va xausdan sharq elektronikasi va diskogacha. 200 000 so‘mdan 350 000 so‘mgacha
TOYXONA (но мы точно не знаем)
Beating Sun film namoyishi
Maks quyosh va byurokratiyaga qarshi bog‘ ekadi – bu hatto tosh shaharda ham unib chiqadigan orzu haqidagi film. 50 000 so‘m
Tynda.Music tomonidan Lyudoviko Einaudi musiqasi konserti
Eynaudi asarlari kamer ijrosida – mayin, zamonaviy va chuqur yangraydi. Janrdan tashqari musiqani qadrlaydiganlar uchun konsert. 150 000 so‘mdan 700 000 so‘mgacha
“Turkiston” san’at saroyi
“Jonli Urgant”
Televizorda ko‘rish mumkin bo‘lmagan shou. 400 000 so‘mdan boshlanadi
Alisher Navoiy nomidagi kinochilar uyi
Sky Camp Bo‘stonliq 2025
Yugurish, yoga, plogging va Loud373, E.V.E. va DJ ITNI jonli chiqishlaridan iborat tog‘ festivali. Cho’qqidagi tabiat, sport va musiqa. 200 000 so‘mdan boshlanadi
Amirsoy Resort
Kino va video ishlab chiqarish xodimlari mitapi
Prodakshnni biznes kabi tashkillashtirib, sanoatda rivojlanishni istaysizmi? Abstract bosh direktori Bekzod Abduvaliyev bilan uchrashuv, siz uchun.
Tashkent Film School
Kirish bepul (havola orqali ro‘yxatdan o‘tish talab etiladi)
Toshkent xalqaro jaz festivali
Glenn Miller orkestri, Kris Botti, Salvador Sobral va dunyoning o‘nlab yulduzlari. Shahar markazida mintaqaning asosiy jaz festivali.
bu yerga kiring
Igor Pinxasov: Fazo energiyasi
Jahon premyeralari, sintezator, organ va orkestr Igor Pinxasovning mualliflik konsertida. Maftunkor garmoniyalar, kutilmagan partituralar va kuchli akustika.