2025-yilning so‘nggi haftasi! Hammayoq shoshilinch: odamlar sovg‘alar xarid qilishmoqda, konservalangan no‘xat g‘amlamoqda, korporativ ziyofatlar uchun joylarni band qilishga oshiqishmoqda, qadoqlash qog‘ozining so‘nggi o‘ramlarini sotib olishmoqda va eng muhimi, yil yakunlarini sarhisob qilib, kelgusi yil uchun maqsadlar belgilashmoqda! Sizni bu shov-shuv butunlay o‘rab olmasligi uchun, maxsus yangi yil "kettik"ini taklif etamiz — yarmarkalar, mavzuli kechalar, sevimli yangi yil ertaklari va noyob ko‘rgazmalar bilan!
"12 oy" spektakli
Samuil Marshakning 80 yildan ortiq vaqt davomida bolalar sevib kelayotgan klassik yangi yil ertagi. Sehrli va ibratli syujet mehribonlik, adolat va tabiatga ehtiyotkorona munosabat haqida hikoya qiladi. O‘zbekiston xalq artisti Shamurat Yusupovning sahna asari eng kichik tomoshabinlar uchun yaratilgan, biroq kattalar ham o‘ylab ko‘rishlari mumkin — 12 oy ramzi yangicha talqin etilgan.
O‘zbekiston milliy qo‘g‘irchoq teatri
44 000 so‘mdan 66 000 so‘mgacha
"Shaxsiyat oynasi" ko‘rgazmasi
"Ilhom" teatrida Isomiddin Eshonqulov va Xurshed Xalilovning ko‘rgazmasi ochilmoqda. Bu loyiha tashqi va ichki chegaralarda shaxsiyatning qanday shakllanishini aks ettiradi. Ikki san’at tili, fazoga, yorug‘likka va insonning ichki dunyosiga ikki xil nigoh.
"Ilhom" teati
Teplo Winter Fest
Butun oila uchun qishki bayram Allaqachon hammaning sevimli bayramiga aylangan festivalning mazmunli dasturi. Iliq muhit, yarmarka, bolalar va kattalar uchun ko‘ngilochar tadbirlar hamda haqiqiy yangi yil kayfiyati — bularning barchasi uchun biz qishki bayramlarni sevamiz.
O‘zEkspomarkaz
Organ va vokal musiqasi konserti
O‘zbekiston davlat konservatoriyasida Milod bayrami klassikasidan ilhom olingan dastur ijro etiladi. Organ va vokal Yevropa bastakorlarining asarlari, Milod madhiyalari hamda bayram kantatalari orqali uyg‘unlashadi. Chiptalar narxi: 220 000 so‘mdan 275 000 so‘mgacha
O‘zbekiston davlat konservatoriyasi
CLINC sovun pufaklari teatri!
Ispaniyaning PortAventura ko‘ngilochar bog‘i prodyuserlik jamoasi bilan hamkorlikda yaratilgan afsonaviy Pepa Bu shousi Toshkentga kelmoqda. CLINC! — bu shunchaki attraksiondan ko‘ra ko‘proq narsa. Bir paytlar "Slava Poluninning qor shousi" singari, u tomoshani haqiqiy san’atga aylantiradi: ta’sirli, vizual jihatdan mukammal va kuchli hissiy taassurot qoldiruvchi.
Temir yo‘lchilar madaniyat saroyi
150 000 so‘mdan boshlab
"Qarsildoq"
"Rus baleti" Moskva akademik teatri Ushbu tomosha Rojdestvo mo‘jizasini va’da qiladi hamda ertak hali ham haqiqiy hayotning bir qismi bo‘lgan dunyoga sayohat qilishga chorlaydi. SSSR xalq artisti Vyacheslav Gordeev sahnalashtirgan ilk tuyg‘ular, sehr va umidlar hikoyasi. Jonli orkestr bu kechani chinakam unutilmas qiladi — bu ketayotgan yilning mukammal yakunlovchi akkordiga aylanadi.
"Xalqlar do‘stligi" saroyi
30 000 so‘mdan boshlanadi
O‘zbekcha to‘y uslubidagi ziyofat
Shovqin-suronli, chiroyli va oilaviy — o‘zbek to‘yidan ilhom olingan, ammo zamonaviy shahar ko‘rinishidagi ziyofat. Bozor shaklida pop-up brendlar, bar, taomlar, musiqa va ajoyib kayfiyat. Kirish: bepul