Bahor fasli arafasida sizlarni har bir kishi o‘z sevimli mashg‘ulotini topishi mumkin bo‘lgan turli madaniy tadbirlar dasturi bilan tanishishga taklif etamiz. Tasviriy san’at ko‘rgazmalaridan tortib interaktiv mahorat darslarigacha, ekologik tashabbuslardan kino va moda haqidagi ma’ruzalargacha – bu hafta bo‘sh vaqtingizni mazmunli o‘tkazish va hatto ijod ufqlarini kengaytirishga qodir tadbirlarga boy.
«YASHIL UYIM» ekologik festivali
Ta’lim va ko‘ngilochar dasturlarni birlashtirgan ekofestival. Tadbir doirasida sovrinli interaktiv o‘yinlar, ekologiya bo‘yicha mutaxassislarning seminar va treninglari, plastik va qog‘ozni qayta ishlash bo‘yicha bolalar uchun mahorat darslari, mahalliy ishlab chiqaruvchilarning eko-mahsulotlari yarmarkasi va musiqiy kecha o‘tkaziladi. Chiptalarni onlayn xarid qilish mumkin.
Alisher Navoiy ko‘chasi
2k1
O‘rol Tansiqboyev uy-muzeyidagi dastur
Ural Tansıqbaev Uy-muzeyi
«Moda va kino: 1950–70-yillar – isyonchilar, rok-n-roll va buyuk kutyur davri» mavzusidagi ma'ruza
Liboslar tarixi bo‘yicha jurnalist va tadqiqotchi Alesya Kichkoning mualliflik turkumidan ikkinchi ma’ruza. Ma’ruza 1950-1970-yillarda kino va moda norozilik va erkinlikni ifoda etishning kuchli vositasiga aylangan davrga bag‘ishlangan. Tili: rus. Ishtirok etish narxi: 150 000 so‘m. Ma'ruza tili: rus. Ishtirok etish narxi: 150 000 so'm.
Toshkent Film Maktabi
Maksim Vardanyan rasm ko'rgazmasi
Rassom Maksim Vardanyanning (1962-yilda tug‘ilgan) so‘nggi uch yil ichida yaratilgan 20 ta bezak berilgan pannolar seriyasi ko‘rgazmasi. Asarlar Fransiya, Belgiya, AQSH, Buyuk Britaniya va Yaponiya galereyalarida namoyish etilgan; rasmlar jahonga mashhur insonlarning shaxsiy kolleksiyalarida saqlanadi. Ko‘rgazmaning asosiy xususiyati – uzunligi 9 metrgacha bo‘lgan yirik shakldagi bezak berilgan pannolar. Kirish bepul. Murojaat uchun telefon: +998 71 252 26 50. Ma'lumot uchun telefon: +998 71 252 26 50.