Bu hafta mualliflik kinosi, jonli musiqa, ijodiy sanoat tadbirlari, tog'lardagi ziyofatlar va ma'ruzalarni birlashtiradi. Ba'zi tadbirlar ilhom va g'oyalar haqida, ba'zilari esa sevgi haqida.
Creator’s meet-up / Evoke Creative Hub
Ijodkorlar uchun uchrashuv: tanishish, tajriba almashish va ilhomlanish. Dasturda moda sohasida karyera haqida panel muhokamasi (qatnashuvchilar: @shokha_art, @nikita_koshlenko, @dr.iman.maksudova), keyin @farrux_sharif tomonidan g'oyalarni qanday yaratish haqida ma'ruza bo'ladi. Shundan so'ng — networking, DJ set ostida raqs (@thegaaarda va @ianiiiron) va hamkorlardan tekin ichimliklar; eng ijodiy ko'k rangdagi kiyimlar uchun sovg'alar va'da qilinadi (miqdori cheklangan).
Nukus
50 000 so'm, yozilish — tashkilotchilarga shaxsiy xabar yuborish orqali.
"Короткие встречи"("Qisqa Uchrashuvlar") filmining namoyishi (rejissyor Kira Muratova, 1967)
Kira Muratovaning Vladimir Vısotskiy (filmda uning uchta qo‘shig‘i yangraydi) ishtirokidagi klassik filmi. Syujetda — sevgi uchburchagi hikoyasi: tez-tez xizmat safariga ketadigan yosh geolog ikki ayol bilan munosabatlar bog‘laydi — va tanlov vaqti kelib qoladi. Retro Film Club tomonidan rus tilida namoyish etiladi, davomiyligi 96 daqiqa. Kirish: bepul.
«Panorama» kinosaroyi
№5 zal
"Mukammal kunlar" filmi namoyishi (rejissyor: Wim Wenders, 2023)
"Holat," kundalik hayot va ichki erkinlik haqida sokin mushohada qiladigan, shuningdek e’tibordan chetda qoladigan kichik marosimlar va go‘zallik haqidagi kino. Rus tilida namoyish etiladi. Narx: 50 000 so‘m. Ro‘yxatdan o‘tish: +998 77 446 48 84 (@shoxjahon84_ijod_uyi)
Shohjahon
84
"ALL about Love" jazz kechasi (SoundTravel Jazz Kvarteti)
Sevishganlar kunida romantik jazz kechasi: SoundTravel Jazz Quartet tomonidan jonli konsert/kecha dasturi.
Sonet restorani
Holliday Inn, Toshkent shahri
270 000 so'm.
No Tae Chol bilan an'anaviy koreys musiqasi kechasi
Janubiy Koreyalik dirijyor No Tye Chol Toshkentda anʼanaviy koreys musiqasi kontsertini o'tkazadi. Dasturda: nodir milliy cholgʻu asboblari va Oʻzbekiston Respublikasi "Pom baram" koreys qoʻshiqlari xalq xori jamoasi. Kirish: bepul.
Yoshlar Ijodiyoti Saroyi
Après-ski Party Amirsoyda (Red Bull Homerundan keyin)
Red Bull Homerun poygasidan keyin ochiq osmon ostida katta kechki ziyofat: musiqa, raqs va qishda quyosh botishini kuzatish.
Amirsoy tog‘ kurorti — Alpina by Amirsoy
170 000 so‘m.
Bayram 4.0 — Moc Hub'dagi an'anaviy hisobot kechasi
An'anaviy «hisobot bayrami» — jonli musiqa dasturi bilan jamoaning uchrashuvi. Dasturda Alicia Keys, Billie Eilish, Zoloto, Gnarls Barkley, Noize MC va boshqa san'atkorlarning treklari va kaverlari (yoki set-list) yangraydi. Format — yaqinlar uchun dam olish kechasi: suhbatlashish, ishtirokchilarni qo'llab-quvvatlash va shunchaki yakshanba kunini yaxshi muhitda o'tkazish talab qilinadi.
MOC Hub
Kirish bepul — Telegram orqali oldindan ro'yxatdan o'tish kerak bo'ladi: @moc_support.
GAP Comedy Lab bilan"Kultura"da tor doiradagi stendap-klub
GAP Comedy Lab bilan tor doiradagi stendap kechasi. Sahnada: Pavel Kim, Danya Fazal, Taras Kosimbarov, boshlovchi — Yekaterina Kabulova. 18+. Chiptalarni bron qilish — direkt orqali yoki tashkilotchilar profilidagi telefon orqali.