Navro'z bizni to'rt dam olish kuni bilan xursand qilishga qaror qildi va bu sizni madaniy tadbirlar bilan xursand qilish va do'stlaringiz bilan uchrashish uchun ko'proq vaqt va imkoniyatlarga ega bo'lishingizni anglatadi. Biz sizning e'tiboringizga havola qilishga arziydigan 8 ta tadbirni tanladik.
"Bahor vernisaji" ko'rgazmasi Markaziy ko'rgazma zalida»
"Bahor vernisaji" — turli avlodlar rassomchalarining asarlari to'plangan, ayollar san'atiga bag'ishlangan ko'rgazma. Rassomchilik, grafika, haykaltaroshlik va amaliy-dekorativ san'at ayollik, onalik va go'zallik mavzularini mualliflarning shaxsiy qarashlari orqali ochib beradi.
Sharof Rashidov ko'chasi
40
«Tog'lar jimligi» shaxsiy ko'rgazmasi
Daglar jimjitligi — Galina Stepanning shaxsiy ko'rgazmasi bo'lib, unda tog'li O'zbekiston rasm orqali ichki jimjitlik va tinchlik holati sifatida ochib beriladi. Taxminan 30 ta rasm rassomning shaxsiy qarashi orqali tog'larning osoyishtaligini, ulug'vorligini va falsafasini yetkazadi.
Ikuo Hirayama Xalqaro Madaniyat Karavon-saroyi. Yusuf Xos Xojib ko'chasi
37A
Assalom Navruz Partiyasi
DJ'lar treklari va yoqimli muhit ostida nishonlanadigan jo'shqin Navro'z bayrami. Assalom Navruz Party — bu Navro'zni yangicha, DJ-setlar, ritm va raqs maydonining jonli energiyasi orqali eshitish mumkin bo'lgan kecha. Kecha bayramni raqs orqali his qilish mumkin bo'lgan muhit yaratishni va'da qiladi.
Nukus
Xayriya ko'rgazmasi Jurat Rahmoniyning "Usta va davomi"
Ochilish kuni – rassom Umar Rajabovning ustaxona mashg'uloti. Jurat Rahmoni va uning shogirdlari – Margo Gamburskaya va Saidbek Sabirboyevning ko'rgazmasi.Bu avlodlar bog'liqligi, maktab va ustozga minnatdorchilik haqidagi hikoya. Ochilish kuni Umar Rajabov tomonidan ustaxona mashg'uloti o'tkaziladi. Ishlar sotuvidan olingan barcha mablag'lar rassomning sog'lig'ini qo'llab-quvvatlashga yo'naltiriladi. Maslahatchi: Manushak Arushanova
Kichik Mirobod
43. Human house Gallery
"Boshqa hayvonlar"da sanʼat marafoni
Bir kechada fotosushka va ochiq mikrofon: o'z suratlaringizni olib kelishingiz, ularni almashingiz va she'r, nasr, musiqali yoki stendap bilan chiqish qilishingiz mumkin. Har bir kishi o'z ijodini namoyish etishi va boshqalarni tinglashi mumkin bo'lgan jonli makon. Telegram orqali yozilish: @misanthropic_toad
1-Olmachiy yo'li
37, "Boshqa Hayvonlar" teatri
AYOLLAR SOATLARI O‘ZBEKISTAN Screening
26-29 mart kunlari Toshkentda WOMEN WATCH UZBEKISTAN Screenings — O‘zbekistonlik kinematograflar uchun ayollar kinofestivali va ta'lim dasturi bo‘lib o‘tadi. Loyiha turli mamlakatlardan rejissyorlar va prodyuserlar bilan kinofilmlar namoyishi, ustaxonalar va professional uchrashuvlarni birlashtirib, kino sanoatida ayollar uchun muloqot, tajriba almashish va imkoniyatlarni kengaytirish maydonini yaratadi. 26 martda Linn Remsiy rejissyori "Oʻl, sevgilim" filmini namoyish etiladi. Kirish ro'yxatdan o'tish orqali profil sarlavhasida Tashkent Film School
Sokrat koʻchasi
10. Toshkent Film Maktabi.
"Yo'qotilganlar" spektakli
Pyer Palmade va Kristof Dutronning "Qochqin" pyesasi asosidagi sahnalashtirish «Qochqin». Spektakl rejissyori: Saidamir Ubaydullayev. Rollarda: Yuliya Plakida va Klavdiya Bezmatеrnix.
1-Olmachi yo‘li
100 000 so‘m. Telegram orqali yozilish: @misanthropic_toad
"Stereotiplar: Koreyalılar" SAHNA Stand up clubda
"Stereotiplar" shousi — milliy klişelar va koreyslarning kundalik hayoti haqidagi standap. Pavel Kim va Yuliya Kim mashhur stereotiplarni, madaniy xususiyatlarni va koreyslar duch keladigan odatiy savollarni tahlil qilib, buni jonli va tomoshabinga tushunarli hazilga aylantiradi. Narx: 50 000 so‘mdan boshlanadi