"Bulaksu bog'i raqsi" ko'rgazmasi
Ildar Fatxulinning shaxsiy ko‘rgazmasi karvonsaroyning katta ko‘rgazma zalida o‘tkazilmoqda. Ko‘rgazmada muallifning taxminan 60 ta asari taqdim etilgan.
Ikuo Hirayama Xalqaro Madaniyat Karvonsaroyi
«Osiyo» ko‘rgazmasi Toshkent fotografiya uyida
Tal'gat Mirrahimovning shaxsiy ko'rgazmasi turli davrlardagi 100 dan ortiq rasm va grafika asarlarini o'z ichiga oladi.
Toshkent fotografiya uyi
Yevgeniy Sklyarevskiyning "Toshkent — suv shahri" mavzusidagi ma'ruzasi
Yevgeniy Sklyarevskiy birinchi marta "Toshkent — suv shahri" hisobotini taqdim etadi. E'lon qilingan ma'lumotda Toshkent suvi, Anhor, "Gidra", suv quvuri, Bo'zsu, er osti daryolari, qirg'oqlar va suv bilan bog'liq shahar syujetlari ko'rsatilgan.
100 000 so‘m, ro‘yxatdan o‘tish Telegram @hhuzevent orqali va +998900614056 telefon raqami orqali ochiq.
Keramistan" keramika ko'rgazmasi
Keramistan — bu O'zbekiston ustalarini bitta makonda birlashtiradigan keramika ekspo-bozori. An'anaviy keramikadan tortib, zamonaviy mualliflik buyumlari va haykallargacha bo'lgan 14 ta keramika loyihasi taqdim etiladi.
Studio Artikul 32
Kirish bepul, ma'lumot uchun telefon: (+998) 90−002−9636.
The Fashion Show LINE 2026 moda ko‘rgazmasi
The Fashion Show LINE 2026 moda ko‘rgazmasi — mahalliy dizaynerlarni qo‘llab-quvvatlash va O‘zbekistonning madaniy an’analarini saqlashga bag‘ishlangan loyihaning allaqachon 9-mavsumi. Dasturda brendlar tarixi bilan teatrlashtirilgan defilelar, pret-a-porte va haute couture kolleksiyalarining showroomlari, shuningdek, milliy, kechki va bolalar kolleksiyalarigacha bo‘lgan eksklyuziv obrazlarni namoyish etuvchi asosiy podium mavjud. Chipta narxi — 200 000 so‘mdan boshlanadi.
Yoshlar Ijodiyoti Saroyi
Mustaqillik ko‘chasi, 2
«Kvadrat. House of Burlesque» kechasi
«Kvadrat» yangi tadbir — House of Burlesque bilan qaytmoqda. Yangi mavzu burlesk estetikasiga murojaat qiladi: 20–30-yillardagi kabare, baxmal, xira yorug‘lik, teatr detallari va hissiy sahnaografiya. 300–500 mehmon kutilyapti. Dasturda: Yosh cheklovi: 21+ (ID).
Nukus ko‘chasi, 89
200 000 so‘mdan boshlanadi.
Pianistka Elen Mercier va skripkachi Yulian Raxlinning kontserti
Akademik sahnaning taniqli musiqachilari – pianinochi Elen Mersye va skripkachi Yulian Raxlin bir sahnada chiqish qilishadi. Chiptalar 100 000 so‘mdan boshlanadi.
"O‘zbekiston" Xalqaro Forumlar Saroyi
"Qizil Jizel" baleti Katta Teatrda
«Qizil Jizel» — Boris Eyfmanning baleti, Ol'ga Spesivtsevaning taqdiri haqida. Spektakl markazida inqilob, emigratsiya va shaxsiy hayajonlarni boshidan kechirgan balerinaning hikoyasi joy olgan. Chiptalar narxi — 100 000 so‘mdan 1 000 000 so‘mgacha.