Yetti kun — va ularning har biri madaniy hodisalar bilan band. Baba Shanel teatrda, Timur Xamadullin "Saxna"da, Sado.makonda Plovistan hamda Funktion-One va Berlindan kelgan djlar, Mansur Toshmatov yubiley jazz festivalini yakunlaydi, Roman Yegorov esa 2005 yilgi Andijon haqida avtofikshn ijro etadi. Bularning orasida — parkda vatanparvarlik yugurishi, Panoramada bahor gala-konserti va Astronomiya bog‘ida rassomlik asarlari. To‘qqizta tadbirdan o‘zingizga yoqqanini tanlang!
«Baba Shanel» spektakli
Nikolay Kolyada pyesasi asosidagi tragikomik fars. Karlar jamiyatining havaskor ansambli hayotiga birovning shuhrat nurlarida isinish istagida Shanel xola kirib keladi. Ma'lumot uchun: +998 71 233-81-65
Zarafshon ko‘chasi
24
60 000 so‘mdan boshlanadi
"O‘tmish qahramonlari haqida" konsert
Xotira va qadrlash kuni munosabati bilan teatrning yetakchi yakkaxonlari ishtirokidagi tantanali konsert. Dirijyor — Bobomurod Xudoyqulov. Rejissyor — Konstantin Kamınin.
Alisher Navoiy nomidagi Davlat akademik Katta teatri
77 000 so‘mdan 440 000 so‘mgacha
Timur Xamadullin stand-up o'tkazadi
"Stand Up"-shouning ishtirokchisi, "Roast Battle Labelcom" va "Toksiki" shoularining g‘olibi. Hayotni qanday bo‘lsa, shundayligicha tasvirlaydigan hazillar.
SAHNA stand-up club
120 000 so‘mdan boshlanadi
Plovistan musiqiy kechasi
Janein (DE), p/kstr (DE), Aber DJ (DE), Timur Azim, eenkay, UVM, Hazeeizjy ishtirokidagi kecha. Sado.makon — Markaziy Osiyodagi Funktion-One ovoz tizimiga ega birinchi bar. FC: 21+ (ID karta)
Sado.makon
P. Mahmud ko‘chasi, 28
9.05, soat 21:59 gacha 150 000 so‘m / kirishda 200 000 so‘m
"Men G'olib" yugurish musobaqasi
O‘zbekiston shosse yugurish chempionati doirasidagi yillik vatanparvarlik ruhidagi yugurish. Masofalar: 3 km va 10 km. Prorun.uz saytida ro‘yxatdan o‘tish zarur.
«Yangi O‘zbekiston» bog‘i
300 000 so‘mdan boshlanadi
"Bahor ifori" nomli gala-konsert
Bahor gala-konserti ishtirokchilari: o‘zbek estrada yulduzlari – Yorqinxo‘ja Umarov, Umidaxon, Mustafo, Feruza Jumaniyozova, VIA "Marakanda", Farrux Fazel va boshqalar.
Panorama
Alisher Navoiy ko‘chasi, 15
180 000 so‘mdan 400 000 so‘mgacha
"Andijon polkasi"
Roma Yegorovning spektakl-performansi. Toshkentdagi bolalik va 2005-yil 12-may Andijon voqealaridan keyin shakllangan qo‘rquv haqida avtofikshn. Bron: @menyatamnet / +998998586599
Ponayexali Hall
50 000 so‘m
Xalqaro jazz festivali Toshkentda
Yubiley X festivalining yakuniy konserti. Sahnada O‘zbekiston Respublikasi Xalq artisti Mansur Toshmatov rahbarligidagi jazz-band.
«O‘zbekiston» xalqaro forumlar saroyining ochiq maydoni
"100 ta noyob asar: Dilorom Mamedova ko‘rgazmasi"
O‘zbekiston tabiati va madaniy merosiga bag‘ishlangan rangtasvir tadbiri. ArTepa galereyasining ochilishi doirasida o‘tkazilmoqda.